Neymar dhe Nike, ndahen pas 15 vitesh bashkëpunim

Neymar dhe Nike e mbyllin përfundimsht bashkëpunimin mes tyre që zgjat prej 15 vitesh. Lajmi u konfirmua nga vetë kompania e njohur amerikane e veshjeve sportive që nuk dha detaje të tjera në lidhje me këtë zgjidhje të kontratës së sponsorizimit. Neymar e ‘nënshkroi’ kontratën e parë me Nike kur ishte vetëm 13 vjec dhe

Vazhdoni leximin →

E thotë Forbes; Liverpul pranë një akordi me kompaninë Nike

Liverpul është shumë pranë nënshkrimit të një kontrate shumëmilionëshe me kompaninë e njohur të veshjeve sportive Nike, një lajm ky që publikohet nga revista Forbes e specializuar në cështjet e transaksioneve mes kompanive Klubi kampion i Evropës në fuqi, aktualist ka një kontratë me kompaninë Neë Balance që skadon në fund të këtij sezoni dhe

Vazhdoni leximin →

Elizon Feliks fiton betejën me Nike

Elizon Feliks fiton betejën me kompaninë amerikane të veshjeve sportive Nike në lidhje me pagesën e saj për rendimentin gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes së fëmijës duke bërë që Nikë të ndryshojë në mënyrë radikale politikën shtrënguese të saj të kontratave me sportistet shtatzëna. Nike kishte aplikuar me Feliks, që në nëntor solli parakohe në

Vazhdoni leximin →

PSG-Nike, rinovojnë kontratën, shkruajnë historinë

Binomi Paris Sën Zhermen-Nike do të vazhdojë bashkëpunimin deri në vitin 2032. Klubi parizien dhe kompania amerikane e veshjeve sportive rinovuan kontratën e tyre edhe për 13 vjet për të vendosur një rekord të ri përsa i përket cështjes së akordeve të sponsorizimit. Në fakt, paris Sën Zhermeni dhe Nike po bashkëpunojnë prej 30 vitesh,

Vazhdoni leximin →

Bashkimi Evropian bën tjetër viktimë; tani gjobit edhe ‘Nike’

Pas ‘Google’, viktimë e rregullatorëve antitrust të Bashkimit Evropian bëhet edhe ‘Nike’. Kompania amerikane e veshjeve sportive është gjobitur nga Komisioni Evropian me 12.5 milionë Euro për kufizim të produkteve të saj përtej kufijve të merchadisingut të 5 klubeve Evropiane dhe të një Federate Futbolli. Sipas Komisionit Evropian, praktikat joligjore të ‘Nike’ kanë ndodhur në

Vazhdoni leximin →