Newcastle, dëmtim i rëndë për Jamaal Lascelles

Lajm i keq te Newcastle. Klubi i Premier League ka humbur shërbimet e  Jamaal Lascelles, mungesa e të cilit vlerësohet nga gjashtë deri në nëntë muaj. Mbrojtësi pësoi një dëmtim të rëndë kundër West Hamit, ndeshje e fituar nga “Magpies” me rezultatin 4-3. “Pas vizitave përkatëse, Lascelles do t’i nënshtrohet një operacioni javën e ardhshme

Vazhdoni leximin →

Tonali mund të përballet me dënim tjetër

Mesfushori i Newcastle, Sandro Tonali, është sërish nën hetim për thyerjen e rregullave të Federatës Angleze të Futbollit sa i përket vënies së basteve. Ai akuzohet se e ka shkelur rregulloren e Federatës Angleze 50 herë gjatë periudhës 12 gusht 2023- 12 tetor 2023, ndërsa 23-vjeçari ka kohë deri më 5 prill 2024 që t’u

Vazhdoni leximin →

Pulo Dybala drejt Premier League

Sulmuesi argjentinas i Romës, Paulo Dybala po mendon seriozisht largimin nga Italia me destinacion Anglinë ku Newcastle ka si objektiv të paguajë klauzolën e largimit të tij që është rreth 13 milionë euro. Me hyrjen e sesionit të merkatos dimërore, deri në datën 15 janar klubet e interesuara do të tentojnë të bindin sulmuesin për

Vazhdoni leximin →

Jose Mourinho ka kërkesa nga Premier League

“Gazzetta dello Sport” raporton se bisedimet mes Romës dhe Jose Mourinhos për një zgjatje të mundshme të kontratës kanë filluar, por trajneri dëshiron një marrëveshje të re dyvjeçare dhe Newcastle është ‘magjepsur’ nga taktikat Special One. Marrëveshja aktuale e portugezit në Itali me verdhekuqtë skadon në fund të sezonit dhe negociatat mes ndërmjetësve kanë filluar.

Vazhdoni leximin →

Howe: Milani me mungesa? Ne jemi edhe më keq

Newcastle po vuan në Premier League, ndikuar edhe nga mungesat e shumta. “Qymyrxhinjtë” kanë pësuar 7 gola në dy humbjet e fundit përballë Evertonit dhe Tottenhamit. Skuadra angleze kërkon kthesën në Champions League, teksa të mërkurën pret Milanin në “St. James Park”. Në një përballje mes dy skuadrave që janë goditur nga dëmtimet e shumta. “Nuk

Vazhdoni leximin →

Zyrtare, tonali 10 muaj pezullim

Merret vendimi përfundimtar për Sandro Tonalin. Mesfushori italian, pjesë e Newcastle në Premier League, luante baste sportive në kompani ilegale. 23-vjeçari pranoi përpara autoriteteve se ishte i varur nga bixhozi, madje bëri të ditur se ka luajtur edhe ndeshje të Milanit, ish-skuadrës së tij. Në bazë të marrëveshjes me prokurorinë, Tonali është pezulluar me 10 muaj, dhe

Vazhdoni leximin →