Dy ndërrime magjike të Alegrit, shpohet Porto dy herë

Suksesi në “Estadio Do Dragao” është meritë veçanërisht e trajnerit Masimiliano Alegri, i cili ndryshoi rrjedhën e lojës me zëvendësimet e bëra në pjesën e dytë. Marko Pjaca zhbllokoi ndeshjen në të 72-n, pesë minuta pas kishte zënë vendin e Kuadrados. Dy minuta më pas, Dani Alvesh dyfishoi vetëm 60 sekonda pasi kishte hyrë në

Vazhdoni leximin →

Starova dhe De Biazi  në garë, cili bën ndërrime më të dëshpëruara..

Shpeshherë, futbolli imagjinar është më argëtues se futbolli i luajtur dhe rasti flagrant që kemi zgjedhur, bashkon dy personazhe që nuk shkëmbejnë dashuri me njëi-tjetrin, Starovën dhe De Biazin. Sapo kemi  humbur ndeshjen dhe kokën me Izraelin, një lumë komentesh ka vërshyer për të përmbytur  gjithë  vendin. Të gjithë kanë të drejtën e tyre, të

Vazhdoni leximin →