Radja Nainggolan është padyshim një nga mesfushorët më të mirë që ka luajtur në elitën e futbollit italian Serie A në 15 vitet e fundit. Mesfushori belg bëri karrierë te Piacenza, Cagliari, Roma dhe Interi. Megjithatë shkëlqimin më të madh Nainggolan e pati në kryeqytetin italian ku ishte lider i Romës për katër vite e gjysmë nga

Vazhdoni leximin →

Hidhërim për Nainggolan: ndërroi jetë e mbesa, vuante nga kanceri

Hidhërimi ka pllakosur në familjen e Radja Nainggolan; mbesa e mesfushorit të Cagliarit ndërroi jetë pas një beteje të gjatë kundër kancerit. Futbollisti belg deshi t’i japë lamtumirën mbesës së tij me një postim në rrjetet sociale ‘Shpirt do të na mungosh të gjithëve. Të dashurit, fëmijëve, babait, vëllezërve e motrave, të gjithëve-shkruante Nainggolan në

Vazhdoni leximin →