Mrekullia e Brian Sarimientos

Herë pas here, futbollistët tregojnë anën e tyre më njerëzore jashtë fushës. Historia e Brian Sarmiento me një të ri të shtruar në spital është një mrekulli e pabesueshme. Argjentinasi bëri gjithçka për të përmbushur dëshirat e një fëmije që ishte në spital me kancer dhe në fund, vizita e tij përfundoi si ‘çelës’ për

Vazhdoni leximin →

Parma, një mrekulli italiane si Modena e De Biazit

Koha e borxheve të mëdha është lënë pas, për momentin. Një klub me histori të shkurtër, por të rëndësishme në Itali, si Parma, po jeton një tjetër “pranverë”, madje një nga më të bukurat. Skuadra nga Emilio Romanja ndodhet në vendin e 6-të në Serinë A, përmbi Romën, Torinon, Fiorentinën apo Atalantën, dhe me synime

Vazhdoni leximin →

Seria A e ka mrekullinë e saj, quhet SPAL i Ferrarës!

Deri dy vjet më parë, njihej në të gjithë botën kryesisht si qendër e mbrojtur nga UNESCO për traditën e saj kulturore. Qyteti i Ferrarës, me më pak se 150 000 banorë, sot është bërë i dëgjuar nga skuadra e tij e futbollit, e quajtur SPAL (Shoqëria Shumësportëshe Art dhe Punë). Fitorja në javën e

Vazhdoni leximin →