Isko, Aspas dhe Ramos: Ndeshja me Rusinë shumë e vështirë

Futbollistët e përfaqësueses së Spanjës, Isko, Serhio Ramos dhe Jago Aspas, bënë komentet e tyre për ndeshjen e ardhshme të një së tetës së finales të Botërorit me Rusinë. Isko deklaroi se ekipi kundrshtar është i rrezikshëm. “Pa asnjë dyshim, ndeshja kundër Rusisë do të jetë shumë e vështirë. Rusët do të luajnë në vendin

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Spartakut rrezikojnë të luajnë në stadiumin bosh për parrullën “UEFA MAFIA”!

Tifozët e Spartakut të Moskës bënë një koreografi spektakolare para fillimit të ndeshjes së LK-së mes ekipit të tyre dhe Liverpulit, por, sidoqoftë, klubi moskovit rrezikon që të dënohet rëndë, për shkak të një parrulle që u shfaq para fillimit të ndeshjes. “UEFA MAFIA” kishin shkruar në një parrullë tifozët e Spartakut, ndërkohë që për

Vazhdoni leximin →

Klaudio Ranieri në bisedime me Zenitin e San Peterburgut

Strategu italian, Klaudio Ranieri, që, gjatë këtij sezoni, u shkarkua si trajner i Lester Sitit, megjithëse, vitin e kaluar, i solli këtij ekipi anglez titullin e kampionit të Premier Ligës, ka filluar bisedimet me klubin rus të Zenitit të San Peterburgut. Trajneri aktual i tij, rumuni Mirçea Lucesku, ka shumë mundësi, që të largohet nga

Vazhdoni leximin →

 Kuznjecova pret bishtin e flokëve dhe fiton ndeshjen!

Duke qenë një brejk mbrapa në setin e fundit në ndeshjen kundër tenistes Agnjeshka Radvanjska, ndërsa ishte, ndërkohë, edhe e cfilitur deri në maksimum, tenisistja ruse, Svjetllana Kuznjecova u ul në stolin e vet, nxori nga çanta e saj gërsherët dhe bëri “lëvizjen e ndeshjes” – preu bishtin e flokëve të saj dhë që, atëkohë,

Vazhdoni leximin →