Monaco del në shitje, arabët në pole position

Monaco së fundmi është nxjerrë në shitje nga pronarët rusë, të cilët ende zotërojnë 65%, pasi 35% tjetër i përket familjes mbretërore të Principatës. Arabia Saudite, e cila kishte shfaqur interes disa muaj më parë për Olimpikun e Marsejës, tashmë fokusohet te bardhekuqtë. “Klubi është në shitje prej disa javësh, ka diçka të rëndë që do

Vazhdoni leximin →

Mungon vetëm firma, Balogun te Monako për 45 milionë euro

Ditën e djeshme në media qarkulluan lajme se “bomberi” i “topçinjve” të Arsenal, Folarin Balogun është shumë pranë kalimit te francezët e Monaco dhe mesa duket akordi mes klubeve është arritur. “Gjigandët” francezë i kanë ofruar “topçinjve” shumën prej 45 milionë eurosh për transferimin e Balogun, shumë kjo që mesa duket ka kënaqur jo pak

Vazhdoni leximin →

Mungon vetëm firma, mesfushori i Juves kalon te Monako

I transferuar me shumë bujë nga Borusia Mynçengladbah, drejt “bardhezinjve” të Juventus, mesfushori, Deniz Zakaria nuk ia doli kurrë me fanellën e “zonjës së vjetër” e pas një huazimi te “blutë” e Çelsit tashmë duket se ka ardhur koha që “helveti” të gjejë një “aventurë” të re. Për këtë të fundit mendojnë francezët e Monako,

Vazhdoni leximin →

Vjen firma e francezit, Axel Disasi është lojtari më i ri i Çelsit

Fillimisht e kërkoi Junajtid, më pas Njukasëll e në fund përfundoi te Çelsi. Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin e Monako, Aksel Disasi, i cili të martën iu nënshtrua testeve mjekësore e këtë të premte ka nënshkruar kontratën, si lojtari më i ri i “bluve”. “Ylli” 25-vjeçar i mbrojtjes i kushtoi londinezëve plot 45 milionë euro dhe

Vazhdoni leximin →

Çelsi nuk ndalet në merkato, “blutë” sigurojnë shërbimet e “yllit” francez

Pas nënshkrimit me talentin 19-vjeçar të Rene, Leslej Ugoçukvu, “blutë” e Çelsi, nuk janë ndalur dhe ditën e sotme kanë arritur akordin me një tjetër “yll” të kampionatit francez të futbollit, Ligue 1. Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin e Monako, Aksel Disasi, për të cilin nuk interesoheshin vetëm “blutë” e Londrës, por edhe “djajtë e kuq”

Vazhdoni leximin →