Formula 1, McLaren në pistë për mjekët dhe kundër racizmit

McLaren i bashkohet fushatës ‘WeRaceAsOne’ që ka si synim mbledhjen e të ardhurave në favor të organizatave të bamirësisë që po luftojnë kundër Covid-19 teksa ndihmojnë të sëmurët. Skuderia britanike, disa herë kampione e botës në Formula 1 dëshiron të mbështesë përpjekjet e të gjithë atyre personave që këto muaj kanë qenë në vijën e

Vazhdoni leximin →

Spanjë, mjekët sfidojnë La Liga: E pamundur të luhet në verë

‘Besoj se është e pamundur që skuadrat të kthehen në fushë këtë verë-kjo është ajo që deklaroi në një intervistë për Cadena Ser, Drejtori I Spitalit Campo di Ifema, Antonio Zapatero, që iu bashkua ekspertëve që shfaqen pesimistë në lidhje me rikthimin e futbollit të luajtur në emergjencën coronavirus në Spanjë, pavarësisht dëshirës së La

Vazhdoni leximin →

Roma iu del krah mjekëve; me bileta falas, ulje cmimesh dhe një pjesë të të ardhurave

‘Nuk ka epitete të përshtatshme për të treguar të gjithë vlerësimin tonë për punën që po bën personeli mjekësor në Itali dhe botë-deklaroi presidenti I Romës, James Pallotta, I cili vendosi të hyjë konkretisht në veprim për të qenë sa më pranë punonjësve të shëndetësisë që po luftojnë me emergjencën coronavirus Klubi verdhekuq, nëpërmjer fondacionit

Vazhdoni leximin →

Neymar është kthyer në Brazil, por nuk I harron mjekët

Neymar është një prej yjeve të futbollit botëror që kanë braktisur qytetet ku jetojnë dhe skuadrat për të cilat luajnë për t’u kthyer në vendlindje. Kampioni I Paris Saint Germainit ka lënë Parisin në kulmin e emergjencës për coronavirus dhe udhëtoi drejt Brazilit më saktësisht në Mangaratiba ku ka një vilë. Megjithatë ylli I futbollit

Vazhdoni leximin →