Admir Mehmedi mërzit Ançelotin, Napoli ende jo gati!

Një shqiptar i Shqipërisë dhe një shqiptar i Zvicrës u vunë përballë në miqësoren e fundit të luajtur këtë stinë. Elseid Hysaj ishte 45 minuta në fushë për Napolin, ndërsa Admir Mehmedi ishte protagonist i madh për Volfsburgun, që triumfoi 3-1 në fushën e tij ndaj skuadrës së Serisë A. Edhe pse italianët luajtën futboll

Vazhdoni leximin →

Abrashi e Mehmedi shënojnë, ndërsa Bajerni nuk ndalet!

Ishte pasdite shqiptarësh kjo e kësaj së shtune në Bundesligë. Amir Abrashi, lojtar i Shqipërisë, dhe Admir Mehmedi, futbollist me origjinë shqiptare i Zvicrës, gjetën rrugën e rrjetës në fitoret e skuadrave të tyre. Abrashi pasi lumturoi tifozët kuqezinj me rikthimin e shpejtë nga dëmtimi, i kënaqi edhe më shumë me formën e tij. Shënoi

Vazhdoni leximin →