McLaren i Mika Hakkinenn del në shitje

Disa orë leksioni me Mika Hakkinen por me një kusht, duhet të bleni makinën McLaren që ish-kampioni i botës e ka nxjerrë në shitje për disçka më shumë se 2 milionë euro. Finlandezi i cili ka arritur të fitojë titullin botëror të Formula 1 në dy raste, ka nxjerrë në shitje përbindëshin personal të ndërtuar

Vazhdoni leximin →

Norri zgjat kontratën me McLaren

McLaren njoftoi këtë të premte se Lando Norris nënshkroi një “kontratë të re shumëvjeçare”, por pa specifikuar kohëzgjatjen e saj. Para kësaj kontrate, piloti britanik, i cili iu bashkua skuadrës britanike në fillim të vitit 2019, kishte kontratë deri në vitin 2025. Edhe pse nuk specifikohet, gjithçka tregon se kontrata do të përfundojë pas vitit

Vazhdoni leximin →

Verstappen beson se rival dpo të ketë McLaren

Maks Verstapeni ka veçuar “MekLaren”-in si skuadrën të cilën ai do ta mbajë në qendër të vëmendjes në prag të sezonit të ri të Formulës 1, duke deklaruar se ecuria e tyre përgjatë 2023-shit ishte nga më mbresëlënëset nga të gjitha rivalet e “Red Bull”-it. “MekLaren”-i nuk arriti të merrte asnjë pikë pas dy garave

Vazhdoni leximin →

Formula 1, McLaren prezanton makinën e re në 15 shkurt

Në 15 shkurt McLaren do të bëjë prezantimin e makinës së re për  Botërorin e Formula 1 të vitit 2021. Skuderia e bëri të ditur lajmin nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter dhe mezi pritet që të bëhet kjo ceremoni pasi makina MCL35M do të pësojë një ndryshim të rëndësishëm pas kalimit nga Renault

Vazhdoni leximin →

Formula 1, McLaren në pistë për mjekët dhe kundër racizmit

McLaren i bashkohet fushatës ‘WeRaceAsOne’ që ka si synim mbledhjen e të ardhurave në favor të organizatave të bamirësisë që po luftojnë kundër Covid-19 teksa ndihmojnë të sëmurët. Skuderia britanike, disa herë kampione e botës në Formula 1 dëshiron të mbështesë përpjekjet e të gjithë atyre personave që këto muaj kanë qenë në vijën e

Vazhdoni leximin →