Guardiola “qan” për mungesat e Man. City

Pep Guardiola ka thënë se Manchester Cityt do t’i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e tyre të ardhshme kundër Wolves të shtunën. Bernardo Silva nuk është rikuperuar plotësisht nga një goditje që mori në ndeshjen e Ligës së kampionëve, ndërsa John Stones gjithashtu nuk është i disponueshëm. Edhe Rodrigo është i pezulluar për shkak

Vazhdoni leximin →

Guardiola sulmon FIFA dhe UEFA: Vranë futbollistët

Pep Guardiola ndërmerr një sulm të ashpër kundër organizmave më të lartë të futbollit evropian dhe atij Botëror, UEFA dhe FIFA [ër shkak të kalendarit të ngjeshur të këtij sezoni futbollistik ‘UEFA dhe FIFA i kanë vrarë futbollistët sepse  kjo është me të vërtetë e tepërt-tha trajneri i Manchester City-nuk ka asnjë futbollist që të

Vazhdoni leximin →

Më në fund ndalet Manchester City, United fiton derbin, ndërpret serinë e 21 fitoreve radhazi të Citizens

Manchester United fiton një derbi epokal, jo aq për të ardhmen e Premier League, ku pavarësisht fitores, Djajtë e Kuq ndjekin Citizens me 11 pikë, por sepse fitorja 2-0 e skuadrës së Solskjaer i jep fund serisë së 21 fitoreve radhazi dhe 28 ndeshjeve radhazi pa humbje të Manchester City. Kjo supersfidë u zhbllokua pas

Vazhdoni leximin →