Merr fund mankthi, lirohet babai i Luis Diaz

Luis Manuel Diaz, babai i sulmuesit kolumbian të Liverpool, Luis Diaz, i cili u rrëmbye në Kolumbi më 28 tetor nga grupi gueril i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (ELN) në departamentin e La Guajira, në veri të vendit të Amerikës së Jugut, është liruar ditën e djeshme. Dorëzimi i tij te familja u bë pas 12

Vazhdoni leximin →

Babai i Luis Diaz do të lirohet

Babai i Luis Diaz do të lirohet nga rrëmbyesit e tij, konfirmoi grupi terrorist kolumbian Ejercito de Liberacion Nacional (ELN). Luis Manuel Díaz Jimenez, 58 vjeç, u mor peng nën kërcënimin e armës së bashku me gruan e tij të shtunën e kaluar dhe u rrëmbye nga qyteti i tyre i lindjes Barrancas në La

Vazhdoni leximin →

Babai i Luis Diaz është rrëmbyer nga guerrilasit

Babai i futbollistit kolumbian, Luis Diaz u rrëmbye nga grupi guerril i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare e njohur shkurt si ELN, njoftuan autoritetet kolumbiane. Pas një aksioni ai u shpëtua dhe tashmë ngjarja ka filluar të qartësohet dhe autoritetet kanë dhënë detaje të reja. “Sot ne e dimë zyrtarisht se rrëmbimi i babait të futbollistit kolumbian

Vazhdoni leximin →

Babai i Luis Diaz ende në duart e pengmarrësve

Makthi i Luis Diaz nuk ka fund. “Ylli” i “të kuqve” të Liverpulit dhe kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që është krijuar në qytetin e tij në lindjes ku të shtunën u morën peng dy prindërit e tij nga persona të armatosur. Pak orë pas pengmarrjes, policia ia doli

Vazhdoni leximin →

Dramë në familjen e Luis Diaz

Janë orë dramatike për Luis Diaz, sulmuesin 26-vjeçar të Liverpool dhe yllin kryesor të futbollit kolumbian: prindërit e tij u rrëmbyen të shtunën nga katër rrëmbyes, me qëllimin e dukshëm për të kërkuar një shpërblim nga futbollisti. Historia ka vënë në lëvizje autoritetet kolumbiane të nivelit më të lartë, me ndërhyrjen e presidentit të vendit

Vazhdoni leximin →

“Efekti” Poketino, Çelsi i “reziston” Liverpulit, në të parën e Premier Ligës

Pritej një përballje spektakolare dhe ashtu rezultoi të ishte. Paçka, se përfundoi në barazimin 1 me 1, supërsfida e së dielës pasditë, Çelsi-Liverpul, nuk dha asnjë më pak për futbolldashësit se emocionet e forta dhe lojën e “zjarrtë’. Për të hapur siparin e golave mendoi “fantazisti” kolumbian i Liverpul, Luis Diaz, i cili mposhti ‘gardianin”

Vazhdoni leximin →