Jo vetëm Granit Xhaka, Arsenali mund të shesë deri në 11 lojtarë

Paskan në plan një “transfuzion” të vërtetë në skuadër. “Topçinjtë” janë të bindur se duhet të luftojnë për titull sezonin e ardhshëm dhe trajneri Mikel Arteta ka në plan të forcojë skuadrën. Mediat angleze shkruajnë se nga Arsenali mund të largohen deri në 11 futbollistë gjatë verës, mes të cilëve është përmendur emri i Granit

Vazhdoni leximin →

Çelsi planifikon spastrim të 8 lojtarëve në verë

Po flasim për futbollistë mjaft të mirë, por që nuk duhet të kenë të ardhme në “Stemford Brixh” për shkak se pronari Tod Boehli kërkon të ulë shpenzimet. Blerjet e shumta duket se detyrojnë Çelsin për të larguar disa lojtarë mes të cilëve janë Ngolo Kante, Mejzën Maunt apo Mateo Kovaçiç. Edhe të tjerë si

Vazhdoni leximin →

Mateus: Bajerni ka 20 lojtarë titullarë në ekip!

Për legjendën bavareze nuk ka dyshime, që kjo skuadër ka potencial të madh. Bajerni i duket Lotar Mateusit në një moment të tillë që trajneri Julian Nagelsman mund të zgjedhë cilindo formacion që të dëshirojë. “Kur të gjithë lojtarët janë të gatshëm, – thotë Mateusi, -Bajerni më duket skuadra më e plotë e të gjitha

Vazhdoni leximin →

“Marka”: Kriza e Realit, 13 lojtarë janë me probleme!

Ose janë të dëmtuar, ose janë jashtë forme, ose nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Karlo Ançeloti. Kjo është analiza e të përditshmes së njohur sportive madrilene për ekipin “merenges” pas humbjes së rëndë në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Barcelonës. Sipas saj, janë 13 lojtarë të Realit që kanë probleme të tilla

Vazhdoni leximin →