Dopingu godet serish Rusine; tani ne disiplinen e Bobsleigh

Dopingu godet serish sportin rus ne Lojerat Olimpike Dimerore te Pjongçangut. Pas Krushelnitskit qe doli pozitiv me meldonium, ishte sportistja ne garen e bobsleigh dyshe, Nadezhda Sergejeva ajo qe rezultoi pozitive ne testet antidoping. Lajmi u be i ditur nga presidenti i Federates Ruse te Bobsleigh, Aleksander Zubkov per te perditshmen ruse ‘Sport Express’. Sergejeva

Vazhdoni leximin →

Vitali Kliçko përmend pikën e dobët të të vëllait

Kryetari i Bashkisë së Kievit dhe ish-boksieri i peshës së rënë Vitali Kliçko tregoi, gjatë ditëve të fundit, se për çfarë duhet të punonte më shumë vëllai i tij, Vladimiri, para ndeshjes së rëndësishme me britanikun Entoni Xhoshua, njofton portali Boxingneës.com.ua. “Kjo do të jetë një ndeshje e fortë. Dy kampionë olimpikë, dy boksierët më

Vazhdoni leximin →