Nejmari iku nga shiu që të binte nën bresher!

Kur para dy vitesh Nejmari iku nga Barcelona, Geri Lineker, legjenda e futbollit anglez dhe komentator futbolli, paralajmëroi sepo të ikte nga Barcelona, ai nuk do tëbënte përpara, por mbrapa! Mbas dy sezonesh te PSZH-ja, këto fjalë dolën se ishin të vërteta, sepse jo vetëm që Nejmari nuk arrititëfitonte ndonjë  trofe në nivel evropian, por

Vazhdoni leximin →

Lineker: “ Çudi… ‘Topi i artë’ Ronaldos, kur Mesi ka më shumë gola, asiste…?”

Përgjigje “dilemës së përjetshme” se kush është futbollisti më i mirë në botë, Lionel Mesi apo Kristiano Ronaldo, vendosi që t’i japë edhe ish-futbollisti legjendar anglez Gari Lineker, tani opinionist i specializuar. Ai konsideron se Mesi është më i mirë se Ronaldo dhe shpreh habinë sesi këtij futubollisti portugez i jepet “Topi i artë” për

Vazhdoni leximin →