Askush tek Argjentina nuk guxon ta veshë bluzën me nr.10 te Mesit

Të gjithë pjesëtarët e përfaqësueses së Argkentinës refuzuan që ta veshin bluzën me nr.10 gjatë ndeshjeve miqësore me Guatemalën dhe Kolumbinë. Këtë gjë ata e bëjnë për të nderuar futbollistin më të mirë argjentinas që luan me Barcelonën, Lionel Mesi, që, mbas aventurës së dështuar në kampionatin botëror të Rusisë, ka deklaruar se është tërhequr

Vazhdoni leximin →

Quhet Leo, talenti i ardhshëm i Bundesligës vjen nga Finlanda

Trajnerët zakonisht rezervohen të bëjnë parashikime për një lojtar të moshës 13 apo 14 vjeç, edhe kur ky duket i shkëlqyer. Sidoqoftë, për Leo Valtën, vlerësimet janë maksimale, dhe fëmija 14-vjeçar duket se do të jetë talenti i madh i radhës në Bundesligën gjermane. Leo është nga Finlanda dhe ka arritur që tani shtatlartësi 1.63

Vazhdoni leximin →