Ranieri: “Nuk janë lojtarët ata që më tradhtuan”

Strategu italian, Klaudio Ranieri, që u shkarkua, para disa muajsh,  nga drejtimi i ekipit anglez të Lester Sitit, të cilin ai, sezonin e kaluar, e nxori kampion të Premier Ligës, u prononcua, ditët e fundit, edhe një herë tjetër për shkarkimin e tij nga krerët e Lesterit. “Pasi fitimit të titullit të kampionit të Anglisë,

Vazhdoni leximin →

Jurgen Klop habitet me Liverpulin,nuk ishte miqësore

Jurgen Klopp ka kritikuar lojtarët pas humbjes 3:1 nga Leicester City në stadiumin “King Power”. Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka kritikuar lojtarët për mos përqendrim, duke thënë se ata e nisën sfidën sikur po luanin një ndeshje miqësore. “Ne e dinim se me çfarë formacioni mund të luajnë ata, këtu nuk është problemi, por

Vazhdoni leximin →

Leipsigu, a mund të imitojë Leiçesterin…

Eshtë ende herët për folur për një surprizë alla-Leicester, por kjo nuk pengon tifozët e Red Bull Leipzig dhe mediat sportive që të gjejnë ngjashmëri mes skuadrës angleze që habiti sezonin e kaluar dhe modestëve gjermanë që po kryesojnë këtë sezon Bundesligën. Leipzig vazhdon të habisë të gjithë. Skuadra e drejtuar nga trajneri austriak Hasenhuttl

Vazhdoni leximin →