Nacho do të largohet nga Real Madrid

Nacho Fernandez nuk do të vazhdojë te Real Madrid sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi, i cili kaloi mbi 20 vjet në klub, tani është gati të ndahet me klubin e jetës së tij. Nacho trashëgoi shiritin e kapitenit nga Karim Benzema verën e kaluar dhe duket se dikush i ri do të duhet të marrë detyrën

Vazhdoni leximin →

Messi shtyn lamtumirën

Messi po mendon të pensionohet? “E di që do ta ndiej, do ta kuptoj kur të mos jem më në gjendje të ndihmoj shokët e mi në fushë. Jam shumë autokritik, e di kur jam mirë, kur jam keq, kur luaj mirë dhe kur luaj keq. Nëse bëj mirë, do të përpiqem të vazhdoj sepse

Vazhdoni leximin →

Lamtumira e Kielinit, tifozët: Ka vetëm një kapiten!

Është një shprehje që e përdorin në futboll në Itali për ata që publiku i ka dashur më shumë. Është përcjellë kështu Françesko Toti, kështu Havier Zaneti apo Paolo Maldini, dhe ky ishte kori në stadiumin “Alianc” të Torinos për kapitenin Xhorxho Kielini. Kapiteni i Juventusit luajti mbrëmë ndeshjen e tij të fundit me fanelën

Vazhdoni leximin →