“Gundogan-Kimmich nuk luajnë dot bashkë”

Lothar Matthaus është kapur me Ilkay Gundogan dhe Joshua Kimmich, dy ndër futbollistët më të mirë të kombëtares gjermane. Skuadra e Julian Nagelsmann humbi 2-3 miqësoren ndaj Turqisë, duke vijuar të shfaqë oshilacione në rezultate dhe probleme në skuadër. Legjenda e futbollit gjerman, i cili flet troç dhe drejtpërdrejt rreth atyre që mendon, e sheh

Vazhdoni leximin →

Kimmich fut në telashe Bayern-in

Mesfushori gjerman, Joshua Kimmich nuk ka gjasa të nënshkruajë një kontratë të re me Bavarezët. Marrëveshja aktuale skadon në vitin 2025 që do të thotë se ai mund të largohet për një shumë të vogël gjatë merkartos së verës së ardhshme. Lojtari planifikon një aventurë të re pas zëvendëimit të Julian Nagelsmann me Thomas Tuchel.

Vazhdoni leximin →