Mos e tallni ish-kampionin e boksit për gruan, përfundoni keq!

Boksi profesionist njihet si një “botë” ku morali nuk vlen asnjë grosh përpara parave dhe lavdisë. Pjesë e anës së pistë të tij është edhe parapërgatitja e ndeshjeve, me konferencat e shpifura mediatike ku boksierë të ndryshëm çfarë budallallëqesh nuk nxjerrin nga goja. Jemi mësuar të dëgjojmë më herët Majk Tajsonin, apo më pas Dejvid

Vazhdoni leximin →

Amir Khan dhe e shoqja, ende “nokaut” pas divorcit!

Një nga boksierët më të mirë të botës është nokaut. Jo nga ndonjë grusht i kundërshtarit, por nga një “goditje në mjekër” që ia dha vetë jeta, ose më mirë të themi ia dha vetvetja. Amir Khan, britanik me origjinë pakistaneze, është ndarë nga e shoqja, Farial Mahdum. Ka mjaftuar një tradhëti (e vetmja?) e

Vazhdoni leximin →