Atletikë, Redia Dauti dhe Kolindo Kiri, më të mirët e kampionatit për të rinj!

Padyshim që kemi traditë në këtë sport. Këtë e tregon fakti që Shqipëria organizoi kampionatin e 85-të kombëtar për të rinj, që u zhvillua këtë fundjavë në “Elbasan Arenë”. Në praninë e presidentit të zgjedhur, Taulant Stërmasi, dhe të presidentit të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), Fidel Ylli, turneu pati masivitet, dhe në gara të

Vazhdoni leximin →

“Pesëshja” e Partizanit apo “dyshja” e Tiranës, kush vlen më shumë për derbin?!

Duke përjashtuar Dinamon, viti 2022 duket i mbarë për ekipet e kryeqytetit. Tirana vazhdon të shkojë e sigurt drejt titullit duke shkelur radhazi rivalët, dhe këtë herë e pati radhën Teuta që u mund 2-0 në “Elbasan Arenë”. Taulant Seferi, sulmuesi ndoshta më i mirë i kampionatit, ishte ndëshkuesi i kampionëve, të cilët derisa pësuan

Vazhdoni leximin →