Ç‘i dëgjuan veshët Vllaznisë? Josa: “ Nëse humbisni, do t’ju vras!”

Në pushim të ndeshjes, kanë ndodhur shumë çudira, janë thënë fjalë me peshë magjike, janë recituar deri hartime për të frymëzuar futbollistët, janë bërë edhe kërcënime, por kjo e fundit, në ndeshjen Tirana-Vllaznia, ..na kishte munguar në “ginesin” e llojit tonë. E pyetën trajnerin Josa, fill pas ndeshjes, se çfarë u tha futbollistëve të tij

Vazhdoni leximin →

Pas Tiranës, Europa krijon polemika edhe tek Vllaznia

Nuk është harruar përplasja e presidentit bardheblu, Refik Halili, dhe e trajnerit Orges Shehi, kur ja dalin mbi ujë polemikat edhe tek Vllaznia. Shkodranët arritën një barazim të pranueshëm 1-1 në “Loro Boriçi” ndaj Universitateas së Krajovës në Ligën e Konferencës, dhe presidenti Xhaferi ishte i kënaqur duke falenderuar tifozët, por përplasja u krijua nga

Vazhdoni leximin →

Vazhdojnë fitoret e Mirel Josës, ndonëse me ekipin me “biografi të mirë”!

Dikur në kampionatin shqiptar ekzistonin skuadra që nuk lejoheshin të ngjiteshin në elitë, siç ishin Adriatiku i Laçit apo Erzeni i Shijakut. Sot, futbolli kuqezi ka ndryshuar kryekëput sepse kurbinasit nga “me biografi të keqe”, janë me “biografi të shkëlqyer”. Duhet të ketë arsye të forta për këtë, ndërsa thirrjet nga “Industrial, Industrial, o fitore

Vazhdoni leximin →