Agasi zbulon sekretin më të madh të Boris Bekerit!

Tenisti i shquar i dikurshëm amerikan, Andre Agasi, zbuloi sekretin që i solli atij mjaft sukses në duelet kundër ish-tenistit kampion gjerman, Boris Beker. “Në tenis, konkretisht në fushë, ti, duhet t’i hapësh mirë sytë që të shohësh se çfarë ndodh rreth teje, më saktë, t’i përqendrosh sytë te kundërshtari, te të gjitha lëvizjet e

Vazhdoni leximin →

Nuk mësoni gjermanisht, atëhere s’ke vënd tek Bajerni!

Nuk mund të ndodhte ndryshe. Tek Bajerni  dora e hekurt e Hënesit është ligj për futbollistët dhe jo më të flasësh për grupime:“Është shumë e thjeshtë: një lojtar duhet të mësojë gjermanisht dhe ky duhet të jetë detyrim. Përndryshe ai duhet të paguajë. Prandaj na duhet sa më parë përsëri një menaxher (posti vakant i

Vazhdoni leximin →