Gatlin: “Mos jam në ëndërr? Vërtet e munda Boltin?”

Xhastin Gatlin, “djali plangprishës”, sikurse e quan atë shumëkush, “rrëmbeu” medaljen e artë në 100 m, në kampionatin botëror të atletikës në Londës, megjithëse është 35 vjeç, duke u bërë kështu kampion bote dhe duke përballuar kështu me sukses presionin e madh të rekordmenit botëror, Usain Bolt, që pati një start të keq në finale,

Vazhdoni leximin →