Boksieri shqiptaro-gjerman bën ligjin në … Instagram

Është 31 vjeç dhe ndonëse është një sportist i mirë, sërish nuk ka arritur të fitojë tituj të mëdhenj, pra breza të artë. Gjithsesi, boksieri gjermano-shqiptar, Senad Gashi, është një yll në internet dhe ndiqet nga 1 milionë njerëz në Instagram. Tabloidi gjerman, “Bild” shkruan se Gashi është një nga 15 boksierët me më shumë

Vazhdoni leximin →

Shkëlzen Gashi mes yjeve, në garë për lojtarin e sezonit

Mesfushori shqiptar i Kolorado Rapids, Shkelzen Gashi, është mes 16 kandidatëve për çmimin e lojtarit që ka shkëlqyer në mediet sociale, për sezonin që lamë pas në Ligën Amerikane të Futbollit (MLS). Lojtari 28-vjeçar i Kombëtares tonë, konkurron me emra të mëdhenj të futbollit, si Kaka, Pirlo, Drogba, David Vija, Xhovinko apo Dos Santos. Futbollisti

Vazhdoni leximin →

Shkëlzen Gashi merr fanelë me autografin e legjendës Xherrard!

Stiven Xherrard tashmë i ka dhënë fund futbollit. Ish-kapiteni legjendar i Liverpulit e mori këtë vendim pasi skuadra e tij, Los Anxhelos Galaksi, u eleminua në çerekfinale të plej ofit të ligës amerikane nga Kolorado. “Fajtori” kryesor për eleminimin dhe, besohet, për lënien e futbollit nga Xherrardi, ishte Shkëlzen Gashi. Sulmuesi shqiptar shënoi golin e

Vazhdoni leximin →

Triumfi i Shkëlzen Gashit, merr dy trofetë te Kolorado!

Ishte dita e Shkëlzen Gashit. Sulmuesi “i harruar” i kombëtares shqiptare, nuk është lënë aspak në harresë nga tifozët e tij tek Kolorado. Ai ka marrë në duar dy trofetë individualë, atë të Këpucës së Artë të skuadrës në këtë kampionat në sezonin e rregullt, dhe atë të Lojtarit më të mirë sipas tifozëve. Ceremonia

Vazhdoni leximin →