Soule, gjermanët në garë për talentin e Juves

Sirena gjermane për Matias Soule, i cili po shkëlqen te Frosinone, ekip ku është huazuar nga Juventusi. Argjentinasi luan si sulmuesi i djathtë, por edhe si sulmues i dytë apo mesfushor i avancuar. 10 gola dhe 2 asiste numëron 20-vjeçari deri në këtë fazë të sezonit me Frosinonen. Performancat fantastike kanë tërhequr vëmendjen e klubeve

Vazhdoni leximin →

Historia e transferimit të Ibrahimovic te Frosinone

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Arijon Ibrahimovic mund të mos kishte përfunduar te Frosinone ku po shkëlqen këtë sezon të Serie A. Këtë e zbulon drejtori sportiv i skuadrës romane, Giulio Angelozzi në një rrëfim interesant për mediat italiane, ku thekson se ishte bashkëshortja e tij ajo që e shtyu të finalizonte operacionin pasi fillimisht ai

Vazhdoni leximin →

Osimhen nuk “fal”, Napoli nis kampionati bindshëm ndaj Frozinones

Napoli ka nisur mbrojtjen e titullit kampion në Serinë A me një fitore në transfertë përballë Frozinones. Të kaltrit e drejtuar nga Rudi Garsia, kanë triumfuar me shifrat 3-1 duke përmbysur disavantazhin e fillimit të ndeshjes. Vendasit, në radhët e të cilëve luante titullar edhe sulmuesi shqiptar Marvin Çuni, kaluan të parët në avantazh falë

Vazhdoni leximin →

Ekipi i ri, por jo kampionat, Berisha në “radarët” e italianëve

Me “gardianin” e Kombëtares shqiptare, Ertrit Berisha në prag largimi nga “demat” italianë të Torinos, tashmë 34-vjeçari ka filluar të mendojë për “aventurën” e tij të re, e cila mesa duket do të jetë sërish në elitën e futbollit italian. Për shërbimet e ish-“shtatlartit” të Lacios e Atalantës interesohen të sapo ngjiturit në Serinë A,

Vazhdoni leximin →