E zbulon ‘Football Leaks’: Real Madrid ka pranuar 200 milionë Euro nga Ishujt Kajman

Real Madrid ka pranuar që fondi ‘Providence’ t’i paguante 200 milionë Euro që nga Ishujt Kajman duke ditur se rrezikonte të thyente ligjin. Ky është informacioni i zbuluar nga ‘Football Leaks’ dhe  publikuar nga ‘Der Spiegel’ dhe ‘InfoLibre’. Sipas këtij informacioni ishin dy kompani me seli në Ishujt Kajman dhe me zyra në një ndërtesë

Vazhdoni leximin →

Mançester Junajtid pergatit ‘thesarin’ per Murinjon; 285 mln Euro ne merkato

Drejtuesit e Mançester Junajtid kane vendosur te bejne gjithçka per te kenaqur trajnerin Zhoze Murinjo. Sipas tabloidit britanik ‘Daily Mirror’, klubi anglez ka bere gati nje fond te konsiderueshem per t’ia vene ne dispozicion teknikut portugez per merkaton e transferimeve. Gjithnje sipas ‘Daily Mirror’, Mançester Junajtid do te akordoje 285 milione Euro per te bere

Vazhdoni leximin →