Fondi i Katarit pret që pronarët e klubit të pranojnë ofertën e tyre

Sheiku i Katarit Jassim Bin Hamad Al Thani është favoriti aktual për të marrë Man United nga Glazers, raporton Jamie Jackson i The Guardian. Ai aktualisht është përpara miliarderit britanik Sir Jim Ratcliffe në përpjekjet për të blerë klubin. Sheikh Jassim është gjithashtu i favorizuar nga Glazers për shkak të mundësisë së tij për të hapur mundësi biznesi në rajonin e tij të Katarit për familjen amerikane. Sheiku Jassim e ka bërë të qartë se ai synon vetëm një blerje 100% të United dhe mund të largohet nëse Glazers kërkojnë më shumë prej tij.

Sfidanti.al