Luis Figo bën krahasim mes Ronaldos portugez dhe Ronaldos brazilian

Luis Figo, kur luante me Realin e Madridit, e ndante dhomën e zhveshjes me “Il Fenomenon” e papërsëritshëm brazilian, Ronaldo, kurse, si kapiten i përfaqësueses portugeze, ai ka luajtur edhe me Kristiano Ronadon që është shndërruar në një nga dy futbollistët më të mirë të botës krahas Lionel Mesit. Këtij futbollisti portugez me shumë përvojë

Vazhdoni leximin →

Luis Figo vlerëson punën e Zinedin Zidanes

Ish-gjysmëmbrojtësi i Realit të Madridit, Luis Figo, e vlerësoi lart punën e trajnerit të Realit, Zinedin Zidan. “Në një klub të tillë, si Reali, është e vështirë që t’i kënaqësh të gjithë lojtarët, sepse fjala është për futbollistë të klasit më të lartë. Lojtarët duan që të luajnë sa më shumë kohë dhe, kur kjo

Vazhdoni leximin →