Pasojat e Superligës, 70 000 fanela shiten për … 2 paundë stërlina copa!

Biznesi është biznes, dhe fiton më shumë ai që parashikon të ardhmen qoftë edhe duke rrezikuar. Një kompani shitjesh me pakicë në Britaninë e Madhe, “Hulsejl Klirëns UK” (Ëholesale Clearance UK), që merret me veshje sportive, kishte vënë bast se Superliga Europiane do të kishte sukses dhe kishte porositur fanelat e skuadrave pjesëmarrëse. Pasi projekti

Vazhdoni leximin →

Messi dhe gjesti i tij që lënë pa fjalë Edgar Badia

Barcelona mundi Elchen në ndeshjen e prapambetur të kampionatit spanjoll me rezultatin e pastër 3-0. Protagonist për skuadrën katalanase edhe njëherë u bë Lionel Messi, autor i dy golave të parë, por nuk ishte ky lajmi i mbrëmjes. Në fakt në internet u bë viral video e asaj cfarë ndodhi në përfundim të ndeshjes. Portieri

Vazhdoni leximin →

NBA All Star Game; zbulohen fanelat e skuadrave

Gazetari Darren Rovell zbulon fanelat përfundimtare të skuadrave që do të luajnë NBA All Star Game ditën e diel, fanela që do të jenë në nder të viktimave që humbën jetën në aksidentin e 26 janarit mes të cilëve ishin edhe legjenda e basketbollit Kobe Bryant dhe vajza e tij Gianna. Të gjithë lojtarët e

Vazhdoni leximin →

Fanelat e blerta? Jo provokim për Serbinë, thotë Mali i Zi!

Kombëtarja malazeze e hendbollit shkaktoi një të papritur në pjesëmarjen e saj në Europian, duke u veshur ndryshe nga zakonisht. “Malësorët” e Ballkanit zakonisht kanë luajtur me ngjyrë të kuqe, por këtë herë u veshën me fanela të blerta (në foto). Një gjë e tillë habiti shumë në Serbi, ndërsa malazezët u veshën me ato

Vazhdoni leximin →

Në futbollin e Femrave, fanela e SHBA është më e shitura

Botërori i Futbollit të Femrave në Francë po thyen rekorde jo vetëm për shikueshmërinë në stadiume por edhe në strategjinë e marketingut ku përfshihet edhe shitja e fanelave të skuadrave. Në këtë pikë ajo që është dominuese ashtu sikurse ndodh edhe në fushën e lojës është SHBA. Në të vërtetë, skuadra amerikane e futbollit të

Vazhdoni leximin →