Kosovë-Izrael krijon kaos

Ndeshja midis Kosovës dhe Izraelit, e vlefshme për Eliminatoret e “Euro 2024”-ës, do të zhvillohet më 12 nëntor në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kjo ndeshje ishte planifikuar të luhej më 15 tetor, por u shty për shkak të situatës në Lindjen e Mesme. Por problemi është se 12 nëntori nuk është datë e rezervuar

Vazhdoni leximin →

Argjentina “fluturon”, ngec Brazili

Argjentina fiton dhe shkëputet nga ndjekësit në renditjen e Amerikës së Jugut në kualifikueset e Kampionatit Botëror 2026. Në raundin e katërt, kombëtarja e drejtuar nga Lionel Skaloni, Kampione e Botës në fuqi, ka fituar 2-0 ndaj Perusë falë dhe paraqitjes monstruoze të Leo Mesit. Në Lima, “Pleshti” ka shënuar dy gola, ndërsa i anulluar

Vazhdoni leximin →

Euro 2024, skuadrat e kualifikuara

Euro 2024 do të mbahet mbahet në Gjermani dhe skuadrat po rezervojnë vendin e tyre në turneun prestigjioz ndërkombëtar.Kampionati Evropian do të zhvillojë edicionin e 17-të dhe Gjermania është zgjedhur si vendi pritës, me disa nga ekipet më të mira në botë që shpresojnë të jenë në turne. Gjithsej 24 ekipe do të marrin pjesë

Vazhdoni leximin →

Austria në Euro 2024, De Biasi nuk ka më shpresa

Austria ka siguruar kualifikimin në Euro 2024, pasi mundi 0-1 Azerbajxhanin në Tofiq Bahramov Stadium (Baku). Pjesa e parë nuk prodhoi gola, pavarësisht rasteve të krijuara. Vendasit u mbrojtën mirë, duke lënë pak hapësira dhe duke i komplikuar gjithçka austriakëve. Fillimi i pjesës së dytë sjell golin. Rahil Mammadov shkakton penallti, mundësi e cila shfrytëzohet

Vazhdoni leximin →

Shqipëria “perfekte” e Sylvinho-s

Llogaritë janë të thjeshta, një fitore në ndeshjen e radhës dhe Shqipëria fluturon në Gjermani e ky duket se është një formalitet. 5 golat e shënuar në Arenën Kombëtare ndaj Polonisë dhe Republikës Çeke do të mbahen mend gjatë jo për biletën që është gati e prerë por për futbollin modern, gati gati të pabesueshëm.

Vazhdoni leximin →

EURO 2024/ Kombëtarja mbyll përgatitjet për ndeshjen me Çekinë

Kombëtarja shqiptare mbylli sot përgatitjet në stadiumin ‘Air Albania’ për sfidën e rëndësishme ndaj Çekisë, takim i vlefshëm për kualifikueset e Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’. Pas konferencës zyrtare për media, ekipi doli në fushë dhe u stërvit për rreth një orë. Përveç Armando Brojës, e gjithë skuadra u stërvit së bashku, teksa ekipit iu bashkua sot

Vazhdoni leximin →

Ismajli do të mungojë ndaj Çekisë dhe Bullgarisë

Kombëtarja ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e radhës ndaj Republikës Çeke dhe Bullgarisë, me lojtarët e parë që kanë mbërritur në Tiranë pasi kanë mbaruar impenjimet me klubet e tyre këtë fundjavë. Gjatë të dielës janë bashkuar me grupin futbollistët Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati, Ylber Ramadani, Kristjan Asllani, Taulant Seferi, Nedim Bajrami dhe

Vazhdoni leximin →

Shqipëria drejt Euro 2024, kuqezinjtë i japin leksion Polonisë

Një natë magjike për një Shqipëri spektakolare, fantastike, e të jashtëzakonshme, sot me njërën këmbë në Euro 2024. U mbyll 2-0 në “Arenën Kombëtare” përballja e poestë e grupit E kundër Polonisë së Levandovskit me të cilën lajmë njëherë e përgjithmonë llogaritë. Duel që pati gjithçka brenda, golin e anuluar për Poloninë në minutat e

Vazhdoni leximin →

Shqipëria rikthehet në stërvitje, mungesë e rëndësishme në mesfushë

Kombëtarja shqiptare ka udhëtuar menjëherë nga Praga për në Tiranë pas ndeshjes me Republikën Çeke, që përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1. Kuqezinjtë kanë mbërritur në orët e para të mëngjesit në Shqipëri dhe në orët e pasdites ka zbarkuar në ambientet e Shtëpisë së Futbollit për të zhvilluar seancën e radhës stërvitore. Departamenti i

Vazhdoni leximin →