Turpi me bukë…!

Finalja e parë e sezonit mes Partizanit dhe Skënderbeut u ndoq vetëm nga një grusht njerëzish në stadium dhe ajo që bëri më shumë përshtypje është madje braktisja që edhe pjesa më e zjarrtë e tifozerisë u bëri skuadrave të zemrës. Shkallët e modernit “Air Albania” organizuan varrimin e futbollit të Superiores pasi sfida që

Vazhdoni leximin →

Tirana e “përkëdhelur” nga fati dhe…emri

Tirana me 1 mijë halle më në fund shikon pak dritë në fund të tunelit sepse fitorja e Egnatias i dhuroi Europën që për klubin më të titulluar nuk do të thotë prestigj por para mbijetese. Klubi i Refik Halilit sot më shumë se kurrë ka nevojë për “para xhepi” dhe ato do t’i gjejë

Vazhdoni leximin →

Shorti i falsitetit dhe shpikësi i formulave

Ditën e djeshme në ambjentet e Arenës Kombëtare u hodh i famshmi short i finaleve të një sezoni që kulmoi me rezultatet surprizë të suksesit historik të Skënderbeut në Shkodër dhe shkatërrimit që i bëri Tirana skuadrës së parë të klasifikimit. I pranishëm në sallë ishte edhe njeriu që krijoi dhe po bekon përditë formulën

Vazhdoni leximin →

Me Serbinë është FSHF, jo Shqipëria!

Ka një debat shumë të fortë, kryesisht nga matanë kufirit për atë që e cilësojnë si “tradhtinë” e FSHF-së ndaj FFK-së kryesisht por edhe ndaj Kosovës dhe shqiptarëve në ato troje. Shqipëria është vënë në shënjestër edhe pse jo nga të gjitha rrymat sepse “Plisat” apo ndonjë personazh tjetër e ka ndarë “shapin nga sheqeri”

Vazhdoni leximin →

FSHF mbledh federatat për një rezolutë pro…Ceferin-it

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe ndjekësit e tij të përbetuar, anëtarë nga 11 federatat e futbollit në Ballkan, kanë zhvilluar një takim në Tiranë me qëllim…jo përmirësimin e futbollit në vendet resopektive por mbështetjen për Alexander Ceferin. A thua se kreu i UEFA-s kërkonte një konfirmim nga vasalët e tij në rrugën për t’u

Vazhdoni leximin →

Dy tifozë, presidenti Duka dhe ..skema “Final 4”

Dy tifozë të mbijetuar  në stadiumin “Air Albania”, kur po luante Dinamo me Erzenin, kanë bërë këtë dialog  : -Cili ishte ai gjeni që shpiku këtë skemën “Final 4”?   – Ai gjeni që shpiku skemën e kampionatit është njeriu më i ditur  i futbollit tonë, presidenti Duka. . Madje edhe në Europë, në UEFA-n

Vazhdoni leximin →

Ne, Ceferin dhe Rubiales…

Arrestimi Luis Rubiales menjëherë pas mbërritjes në aeroportin e Madridit është lajmi më i bujshëm i ditëve të fundit në arenën ndërkombëtare ku Spanja duket se po kompleton misionin e çmontimit të “baronëve” të futbollit në vendin e saj, duke i hapur rrugë një cikli të ri. Iberikët u ngjitën mbi paragjykimet dhe forcën e

Vazhdoni leximin →