Çfarë po ndodh me Luka Donçiçin dhe me Dallasin?!

Superylli nga Sllovenia mbetet gjithmonë i madh, njëri nga dy shënuesit më të mirë të NBA-së këtë sezon me mbi 33 pikë për ndeshje, dhe një nga 5 pretendentët për të fituar titullin e Lojtarit më të Mirë të Sezonit. Gjithsesi, Luka Donçiç nuk po kalon momentin më të mirë dhe as Dallasi i tij.

Vazhdoni leximin →

NBA, Jokiç fiton duelin me Donçiçin!

Një duel i madh në Denver, ku vendasit kaluan sfidën ndaj Dallasit. Ishte sfida e dy basketbollistëve nga Europa, Nikola Jokiç dhe Luka Donçiç, e cila u fitua nga i pari pasi skuadra e tij triumfoi me shifrat 118-109. Ylli nga Sllovenia luajti mjaft mirë duke shënuar 37 pikë, e duke pasur 9 topa në

Vazhdoni leximin →

Donçiç dhe Irving në fushë, por Dallasi humbet!

Duhej të ishte ditë feste, por nuk ndodhi ashtu. Në Arenën e Sakramentos, dolën së bashku të dy yjet e Dallasit, Luka Donçiç e Kajri Irving, veçse suksesi nuk qe me ta. Skuadra nga Teksasi u mund me pikë të ngushta, 133-128, në një përballje spektakolare në basketbollin amerikan, ndonëse Donçiç e Irving shënuan në

Vazhdoni leximin →