Atletico Madrid, Diego Costa kërkon zgjidhjen e kontratës për motive familjar

Diego Costa mund të jetë një prej protagonistëve kryesorë të merkatos së transferimeve të muajit janar. Sulmuesi iu ka kërkuar drejtuesve të Atletico Madrid zgjidhjen përpara kohe të kontratës për motive familjare dhe Los Colchoneros për shkak të afeksionit drejt futbollistit por edhe të faktit që kontrata i skadon pikërish në qershor janë të gatshëm

Vazhdoni leximin →

Atletico Madrid, Diego Costa i dedikon golin futbollistes Virginia: E pabesueshme, nuk kam fjalë.

Pas golit të barazimit të shënuar në ndeshjen me Athletic Bilbao, sulmuesi i Atletico Madrid tregoi fanelën e skuadrës së Simeones me numrin 14 dhe me emrin Virginia; dedikimi është për lojtaren e skuadrës së femrave të Atletico Madrid, Virginia Torrecilla që në fund të muajit maj iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale për tumor në

Vazhdoni leximin →

Faleminderit Chelsea!Diego Costa, mesazh lamtumire londinezëve

Pas 3 sezoneve, Diego Costa i tha përfundimisht lamtumirën skuadrës së Chelseat për t’u kthyer në shtëpinë e tij, te Atletico Madrid. Sulmuesi i përfaqësueses spanjolle dha një mesazh lamtumire në drejtim të tiufozëve dhe drejtesve të kampionëve të Anglisë duke shprehur mirënjohjen ndaj tyre. ‘Disa cikle fillojnë, ndërsa disa të tjerë përfundojnë. Cikli im

Vazhdoni leximin →