Del Piero thotë se Higuain ka një plan tek Milani

Kanë qenë të dy tek Juventusi, ndërsa largimin e patën të ndryshëm. Alesandro Del Piero u largua duke i bërë të gjithë që të qajnë, ndërsa Gonzalo Higuainin padyshim “e hoqën qafe” me ardhjen e Kristiano Ronaldos. Del Piero mendon se kjo ka ndikuar ndjeshëm tek argjentinasi. “E shoh se me sa dëshirë po luan

Vazhdoni leximin →

Legjenda e Juventusit sulmon Kristiano Ronaldon

Kristiano Ronaldo e zhgënjeu opinionin publik sportiv, kur ai nuk mori pjesë në ceremoninë e zgjedhjes së futbollistit më të mirë në Evropë. Në konkurrim, veç tij, ishin Luka Modriç dhe Mohamed Salah, ndërkohë që lojtari më i mirë evropian u shpall futbollisti kroat (Modriç), por Kristiano Ronaldo nuk erdhi në ceremoni, duke lënë shije

Vazhdoni leximin →

Del Piero drejt divorcir pas 19 vitesh martese

Pas 19 vitesh, martesa e Aleks Del Pieros dhe Sonias po shkon drejt fundit. Sipas revistes se specializuar te kronikave roze ‘Chi’, ish futbollisti i Juventusit dhe bashkeshortja e tij nuk munden te zgjidhnin problemet mes tyre keshtu qe rruga e vetme per ta mbetet divorci. Del Piero dhe Sonia jetonin ne Los Angeles, por

Vazhdoni leximin →