Dëborë në Angli, stadiumet e Mançesterit si “kartolina e Vitit të Ri”

Moti i ftohtë ka goditur Anglinë veriore dhe veriperëndimore duke shkaktuar “viktima” në kalendarin e futbollit. Një ndeshje e niveleve të ulëta u shty, ndërsa dy stadiumet kryesore të Mançesterit u mbuluan brenda natës nga dëbora. Mediat angleze, me shaka, shkruanin se “stadiumet dukeshin si kartolina të Krishtlindjeve”, ndërsa në Shqipëri ne jemi mësuar të

Vazhdoni leximin →

Në Rusi do thonë “paç fatin e CSKA-së së Moskës”!

Udhëtoi me mijëra kilometra në jugperëndim, e sigurt se do të shpëtonte nga dimri i tmerrshëm që dërrmoi Napoleonin dhe Hitlerin. Ishte gabuar, gjithsesi, CSKA e Moskës. Skuadra ruse, së bashku me stafin dhe krejt delegacionin u vendosën një një kompleks stërvitor në Kampoamor, pranë Valencias në Spanjë, me synimin për të bërë një fazë

Vazhdoni leximin →