Vllaznia në Europë, ndryshon orari i ndeshjes

Orari i ndeshjes Vllaznia-Valur, e vlefshme për takimin e dytë të raundit të parë kualifikues të Conference League është ndryshuar. Kjo sfidë ishte planifikuar që të zhvillohej në orën 18:00 këtë të enjte, por është zhvendosur për në orën 20:30. Me kërkesë të klubit islandez për shkak të kushteve atmosferike dhe me përfshirjen e UEFA-s

Vazhdoni leximin →

Partizani ngec në barazim

Partizani nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e parë të raundit të parë të Conference League përballë maltezëve të Marsaxlokk të luajtur në “Elbasan Arena”. Një paraqitje zhgënjyese për të besuarit e trajnerit Orges Shehi, favoritë në letër, por që në fushën e lojës nuk kanë arritur të përmbushin pritshmëritë.

Vazhdoni leximin →

Conference League, Tirana barazon në Gjeorgji

Tirana tregon forcën në Gjeorgji, aty ku barazon 1-1 përballë Torpedo Kutaisit, në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues të Conference League. Një autogol i Gledi Micit në minutën e 20-të të pjesës së parë zhbllokon sfidën. Tirana është munduar të reagojë pas golit të pësuar dhe 3 minuta para përfundimit të kohës së

Vazhdoni leximin →

Shkëmbi në provën e parë evropiane

Trajneri i Tiranës, Bledi Shkëmbi foli në prag të takimit kundër Torpedo Kutaisit, përballje e vlefshme për turin e parë eleminator të Conference League. Tekniku i klubit bardheblu e di forcën e kundërshtarit, por sipas tij skuadra do të bëjë gjithçka për të marrë maksimumin. “E kemi studiuar kundërshtarin, ashtu siç mund të ketë bërë

Vazhdoni leximin →

Partizani rikthehet në Elbasan

Partizani njofton tifozët në lidhje me stadiumin ku do të luhet takimi shtëpiak i Conference League. Nënkampionët e Shqipërisë do të sfidojnë maltezët e Marsaxlokk në raundin e parë të kompeticionit europian. Takimi i parë do të luhet në Shqipëri, të enjten e 11 korrikut (20:00). Me anë të një postimi në faqen zyrtare, “Demat”

Vazhdoni leximin →

Conference League, Partizani debuton në shtëpi

Ditën e djeshme u hodh shorti i turit të parë kualifikues të Conference League, që vuri përballë Partizanit maltezët e Marsaxlokk. Fillimisht ishte planifikuar që ndeshja e parë të luhej në Maltë, por më pas ka pasur një ndryshim dhe sfida e parë do të luhet në “Air Albania” në 11 korrik. “Klubi konfirmon ndryshimin

Vazhdoni leximin →

Finalja e Conference League, policia greke në alarm

Zona rreth stadiumit, në lagjen veriore të Nea Filadelfias, tashmë është nën kontrollin e rreptë të forcave të sigurisë. Disa rrugë janë mbyllur, disa të tjera do të mbyllen nesër. Ajo që shqetëson policinë greke nuk janë vetëm rreth 10 mijë tifozët e Fiorentinës që tashmë kanë nisur të mbërrijnë në Athinë, por edhe marrëdhëniet

Vazhdoni leximin →