Sokol Cikalleshi alarmon Kombëtaren

Sokol Cikalleshi ka pësuar një dëmtim në muskujt e kofshës të djathtë. Ditën e djeshme skuadra e Konyasporit ka bërë me dije se 33-vjeçari nuk do të jetë i gatshëm për duelin me Besiktas, takim ky që luhet më 1 tetor. Në njoftimin e klubit më tej nuk sqarohet nëse Cikalleshi mund të jetë gati

Vazhdoni leximin →

Sokol Cikalleshi bën 7 gola në Arabinë Saudite!

Nuk është më në kulmin e moshës, por nuk ka ndërmend të dorëzohet. Sokol Cikalleshi, shënoi përsëri në Ligën Profesioniste të Arabisë Saudite, pavarësisht se goli i tij nuk pati vlerë për ekipin. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi në minutën e 38-të, duke i dhënë Al Halexhit barazimin e përkohshëm 2-2, veçse ndeshja në shtëpi

Vazhdoni leximin →

Silvinjo tregon klasin me top dhe me përqafime, a do të vazhdojë “vëllazëria” edhe pas Polonisë?!

Herën e fundit që luajtëm atje, përfundoi 1-4. Nuk është se luajtëm shumë keq në sulm (edhe pse shënuam vetëm një gol), por në mbrojtje ishim katastrofë dhe pësuam 4. Kombëtarja shqiptare dëshiron ta harrojë sa më shpejt atë që ndodhi në Varshavë jo shumë kohë më parë, dhe të hapë një “kapitull” të ri.

Vazhdoni leximin →