Bylis vrapon drejt Superiores

Kategoria e Parë është rikthyer në fushë këtë mesjavë për të zhvilluar ndeshjet e javës së 12, teksa Bylisi vrapon drejt rikthimit në Superiore me një ritëm ndryshe nga rivalët. Mallakastriotët ia dolën të triumfojnë me rezultatin 1-2 në trasnfertën matjane ndaj Burrelit dhe të mbajnë kreun me 29 pikë tashmë, 5 më shumë se

Vazhdoni leximin →

Kastrioti-Bylis do të luhet, si i bëhet me arbitrat apo s’ka nevojë për kërcënim?

Pas ngjarjes së rëndë në fundjavë, ku për shkak të kërcënimit me jetë të arbitrit Juxhin Xhaja u anulua ndeshja mes Kastriotit dhe Bylis, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që kjo sfidë të luhet të mërkurën në datën 19 prill në stadiumin “Elbasan Arena”. Në njoftimin e saj federata gjithashtu thotë se duke nisur

Vazhdoni leximin →