Bosnjë-Hercegovina s’është në Kupën e Botës, por ka kualifikuar  4 trajnerë!

Përfaqësuesja e Bosnjë-Hercegovinës (B-H) nuk arriti që të përsërisë suksesin historik të para katër viteve, kur luajti, për herë të parë, në një Kupë Bote (Brazil, 2014), por, sidoqoftë, ne Mondialin e Rusisë ajo do të ketë katër përfaqësues të saj… si trajnerë. Zllatko Daliç, nën kryesinë e të cilit Kroacia, pasi barazoi 0-0 në

Vazhdoni leximin →

Belgët të revoltuar: FIFA duhet të reagojë, ajo ishte fushë patatesh!

Futbollistët e përfaqësueses së Belgjikës u revolutan nga gjendja e fushës në stadiumin “Grbavica” të Sarajevës, ku ata u ndeshën me Bosnjë-Hercegovinën në raundin e 9-të të parafundit kualifikues të Kupës së Botës 2018. Belgët, në fakt, mbas një ndeshjeje dramatike, fituan 4-3, por, sidoqoftë, ata shprehën pakënaqësinë e tyre të madhe ndaj gjendjes së

Vazhdoni leximin →

Arda Turan “ Ne vdesim, por ata nuk do të fitojnë”

Futbollisti i Barcelonës, Arda Turan në instagramin e tij ka nderuar dhe kujtuar ish-presidentin e Bosnjës dhe Hercegovinës, Alija Izetbegoviç, cili ka ndërruar jetë para 13 viteve. Mirëpo, ky nderim i tij ka shkaktuar revolt te mediat serbe, të cilat e kanë quajtur skandal këtë veprim të Turanit. “Nuk do të kërkojmë hakmarrje, por asnjëherë

Vazhdoni leximin →