Nervat e Taulant Xhakës i pëlqejnë Beshiktashit, gjigandët e Stambollit e duan në Turqi!

Është tepër gjaknxehtë, por pikërisht për këtë karakter edhe vlerësohet shumë. Taulant Xhaka, një nga lojtarët më të mirë të kombëtares shqiptare për shumë vjet, mund të hedhë një hap të rëndësishëm në karrierë tani në moshën 29-vjeçare. Shqiptari i Kosovës, shpesh kapiten i Bazelit në Zvicër, pritet të luajë për gjigandin e Superligës turke,

Vazhdoni leximin →

Pa fund te lumtur “dashuria” mes Pepes dhe Beshikatshit

Media turke njofton se drejtuesit e Beshiktashit dhe futbollisti portugez Pepe ranë dakord bashkërisht që ta ndërpresin para kohe bashkëpunimin e ndërsjellë. Në fakt, kontrata e këtij ish-lojtari të Realit të Madridit përfundon në qershor të vitit të ardhshëm, por të dyja palët vendosën që të ndahen që janarin e ardhshëm, kur edhe është parashikuar

Vazhdoni leximin →

Karius e rinis nga Turqia; eshte portieri i Beshiktashit

Loris Karius eshte zyrtarisht futbollist i Beshiktashit. Ish portieri i Liverpulit ka zgjedhur pikerisht Turqine per te rinisur karrieren e tij pas gafave te medha te kryera ne finalen e Liges se Kampioneve dhe mberritjes se Alison Beker. Mbremjen e se shtunes Karius mberriti ne Stamboll ku u prit nga tifoze te shumte. Portieri gjerman

Vazhdoni leximin →

Autobombë në stadiumin e Beshiktashit, vdekja godet Turqinë!

Të paktën 15 agjentë të sigurisë kanë humbur jetën në dy shpërthime me autobomba në kryeqytetin e Turqisë, Stamboll. Njëra prej tyre. ajo që shkaktoi tragjedinë kryesore, ishte pranë stadiumit të Beshiktashit, “Vodafon Arena”, ndërsa kishte dy orë që kishte përfunduar me fitoren e skuadrës vendase ndeshja e radhës në Superligën turke, ajo ndaj Bursasporit.

Vazhdoni leximin →