Basketboll, Besëlidhja hedh hapin e parë drejt historisë!

Mbërriti për herë të parë në këtë nivel dhe duket se mund t’ia dalë. Të paktën kështu u kuptua pasi Besëlidhja fitoi finalen e parë të plej ofit në basketboll për meshkuj ndaj Tiranës. Rezultati përfundimtar ishte 93-77 në një ndeshje të luajtur në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet dhe të dominuar nga

Vazhdoni leximin →

Ç’ndodhi me Partizanin? Kryengritje apo diçka edhe më e rëndë?

Nuk duam të jemi “politikisht korrektë”, pasi kjo është shenjë e nënshtrimit dhe e frikës. Për këtë arsye, pyetja është e drejtpërdrejtë, pra çfarë ndodhi me Partizanin në Lezhë? Ishte një kryengritje ndaj trajnerit Sormani apo ndonjë drejtuesi, apo ndonjë gjë edhe më e rëndë, që mund të quhet manipulim ndeshjeje? Koha do ta tregojë,

Vazhdoni leximin →

Kishim frikë nga Kamza – Besëlidhja?Ishte shuplakë për finalen e Superligës

Ndeshja  që u paracaktua si “Vaterloja e futbollit”,  Kamza- Besëlidhja,  për të cilën pati shumë frikë edhe policia për ta marrë përsipër qysh në datën e parë,  ka turpëruar edhe vetë finalen e Superligës , Kukësi-Skënderbeu.  Ka turpëruar edhe vetë zyrtarët që kishin parashikuar se 90 minutat do të ishin ‘infarkti i dytë” për futbollin

Vazhdoni leximin →