Ekipi i Besnik Hasit tregon karakter për Europën

Besnik Hasi është larguar i lumtur nga transferta kundër Leuven-it. Mechelen-i ka fituar me shifrat 2-3 në sekondat e fundit të ndeshjes. Cobbaut zhbllokoi rezultatin në minutën e 5 të takimit, ndërsa në të minutën e 53-të ishte Foulon ai që dyfishoi shifrat për Mechelen-in. Vendasit reaguan në minutën e 74-t, kur Mazizi ngushtoi diferencat

Vazhdoni leximin →

Besnik Hasi i pandalshëm në Belgjikë

Besnik Hasi është padyshim trajneri i momentin në elitën e futbollit belg, teksa po bën mrekullinë me skuadrën e Meshelen. Shqiptari mori drejtimin e fundit, kur skuadra po dergjej në vendet e fundit, teksa ka arritur të bëjë një punë magjike, duke e ngjitur në vendin e pestë në renditje, duke aspiruar një vend në

Vazhdoni leximin →

Arbnor Muja lë gjurmë në Belgjikë

Arbnor Muja la gjurmë me Antwerp në Belgjikë, në ndeshjen e kampionatit, të luajtur ditën e sotme ndaj Westerlo. Në fundin e pjesës së parë, një goditje  e bukur e Mujës nga brenda zonës, gjeti të papërgatitur portierin. Sulmuesi shqiptar ka shënuar 6 gola këtë sezon, ndërsa ka dhuruar 3 asiste. Në edicionin e parë

Vazhdoni leximin →

Besnik Hasi rikthehet në pankinë

Klubi belg, KV Mechelen ka konfirmuar zyrtarisht emërimin e trajnerit shqiptar, Besnik Hasi. Trajneri nga Gjakova i është kthyer punës rreth një viti e gjysmë, kur u shkarkua nga Al-Ahli i Arabisë Saudite. Hasi ka vendosur të rikthehet në një kampionat që e njeh mirë, pasi ka nënshkruar kontratë me klubin belg, KV Mechelen. “Besnik

Vazhdoni leximin →

Shtatori, muaji i shqiptarëve

Arbnor Muja shijon disa gëzime në një muaj. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare po shkëlqen në Belgjikë me Antëerp ku ka shënuar një gol dhe ka dhuruar një asist me skuadrën kampione të Belgjikës. Pasi debutoi me fanellën kuqezi në Çeki dhe u aktivizua gjithashtu edhe në fitoren historike me Poloninë në “Air Albana”, 24-vjeçari spikati

Vazhdoni leximin →

Prag Belgjikë-Francë, sot fiton Lukaku apo Mbape?!

Vëmendja ka mbetur në atë moment. Kilian Mbape humbi penalltinë vendimtare dhe Franca u eleminua nga Zvicra në raundin e dytë të Europianit 2020. Kjo disfatë, që nuk ishte humbje si rezultat, e shkatërroi mitin e pathyeshmërisë së kampionëve të botës, të goditur edhe nga probleme të tjera në prag të gjysmëfinales së Ligës së

Vazhdoni leximin →