Tundet toka për humbjen e Gjermanisë, Shvajshtajger tallet me Italinë

Gjermania humbet nderin dhe ndeshjen, në Meksikë provokohet tërmeti nga amplituda e festes. Por, Bastian Shvajshtajger  nuk ka zgjedhur momentin e duhur për t’u tallur me rivalët. Mesfushori gjerman, kampion bote me Gjermaninë në 2014-ën, është tallur me Italinë në jë intervistë të dhënë për një televizion amerikan. “Parashikimi im për Botërorin? Është e vështirë,

Vazhdoni leximin →

Shvajni në pritje! Më mirë kënaqu me gruan në krah, Basti!

Bastian Shvajnshtajger është i vendosur të luajë përsëri për Mançester Junajtidin, por për momentin nuk mund të bëjë gjë tjetër veçse të stërvitet dhe të argëtohet me jetën e tij familjare dhe shoqërore. Së fundi, ai ishte në Arenën “O2” në Londër, ku ndoqi finalen e Turit Botëror, mes Andi Marrejt dhe Novak Gjokoviçit. Mesfushori

Vazhdoni leximin →