Kosova bën “merkato” dimri, zyrtarizon Asllanin

Fisnik Asllani është lojtar i ri i përfaqësueses së Kosovës. Ka qenë presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili ka prezantuar Asllanin gjatë ceremonisë “Laureatët 2023”. Asllani është 21-vjeçar dhe po luan për Austria Vjenën. Ai është i huazuar nga Hofenheimi, që disponon edhe kartonin e shqiptarit të Kosovës. Me fanellën e Austrisë së Vienës, Asllani në

Vazhdoni leximin →

Asllani nuk e do Italinë në grup

Një barazim 0-0, larg pritshmërive të tifozërisë kuqezi por dhe vetë lojtarëve, por që ka dhuruar vendin e parë në grup. Një nga lojtarët më të spikatur të formacionit kuqezi, mesfushori Kristjan Asllani sigurisht që nuk është dhe aq i kënaqur me atë që u pa në fushën e lojës, por në fund ajo që

Vazhdoni leximin →