Onana në shenjëster të Arsenalit

Trajneri Mikel Arteta ka futur në listën e objektivave mesfushorin Amadou Onana, i cili po spikat te Evertoni këtë sezon, ku është shndërruar në titullar të padiskutueshëm. Evertoni shpenzoi 35 milionë euro për ta marrë nga Lille dy vite më parë, teksa këtë sezon mesfushori po spikat me aftësitë e tij mbrojtëse, aq sa Arteta

Vazhdoni leximin →

Arteta frenon entuziazmin e tifozëve

Arsenali e mbylli vitin 2023 me dy humbje në Premier League, dhe tashmë ndodhet 5 pikë larg Liverpoolit kryesues. Kundërshtar ndaj të cilit e nis vitin e ri, në duelin e raundit të 1/32 në FA Cup. Supersfida që do të zhvillohet të dielën në Londër. Tifozët e Arsenalit presin përforcime nga merkato dimërore, çështje për të cilën

Vazhdoni leximin →

Arsenal me objektiva të qartë në merkato

Arsenali vazhdon betejën në dy fronte. Titulli kampion është objektivi primar i Gunners, të cilët nuk e fitojnë Premier League prej vitit 2004. Skuadra e Mikel Artetës renditet e dyta në kampionatin anglez, me vetëm një pikë më pak se Liverpooli kryesues. Ndërkohë që skuadra londineze siguroi kualifikimin mes 16 skuadrave më të mira në

Vazhdoni leximin →

Festa për golin e fitores i kushton Artetës

Arsenal mori një fitore tejet të rëndësishme për vazhdimësinë në Premier League teksa mposhti në transfertë me shifrat 4-3, Luton. Goli i fitores për “The Gunners” erdhi vetëm në minutën e 97, me Declan Rice që u shndërrua në heroin e londinezëve. Festa në radhët e Arsenal ishte e jashtëzakonshme teksa edhe trajneri Mikel Arteta nuk

Vazhdoni leximin →

Saliba rinovon me Arsenalin deri në 2027!

E morën në 2019 kur ishte ende adoleshent dhe për të u paguan 27 milionë paundë stërlina. Uilliam Saliba është një futbollist francez që luan për Arsenalin dhe që duket se do ta shtojë kohëzgjatjen e karrierës në stadiumin “Emirejts”. Mediat angleze shkruajnë se Saliba ka rënë dakord të rinovojë kontratën deri në 2027, ndërsa

Vazhdoni leximin →