Zaneti, Krespo e Milito: Lautaro duhet të qendrojë tek Interi!

Drejtues i mbrëmjes ishte Esteban Kambiaso, ndërsa bisedat ishin në lidhje me video, pra me skajp. Ishte një festival sportiv, një tip spektakli në një teatër në Itali, organizuar nga “La Gazeta delo Sporti”, dhe që njërën nga temat e kishte për Lautaro Martinezin. Të gjithë ata që flisnin ishin argjentinas, që kanë luajtur dikur

Vazhdoni leximin →

Guardiola i nxehur keq : argjentinasit përhapin gënjeshtra

Kohët e fundit, ka pasur lajme se federata argjentinase e futbollit është e interesuar për shërbimet e trajnerit aktual të Mançester Sitit, Pep Guardiola, duke qenë se përfaqësuesja argjentinase ende nuk ka trajner zyrtar të krye të saj, mbas largimit nga ajo të trajnerit të deritanishëm, Horhe Sampaoli. Presidenti i federatës së lartpërmendur argjentinase, Klaudio

Vazhdoni leximin →

Pas humbjes me Vardarin,Shkëndija zbulon plagët…

Ajo që flitej në Tetovë per një kohë të gjatë, se ka përëarje tek Shkëndija e Tetovës, pas humbjes nga rivali kryesor për titull, Vardari i Shkupit, tani kanë dalë në shesh. Të larguarit nga klubi sulmojnë  Bexhetin se sëbashku me trajnerin Bruno Akrapoviç dhe Zylbeharin të cilet kanë krijuar klane, duke frenuar funksionimin normal

Vazhdoni leximin →