Renditja FIFA, ngjitet Shqipëria

Shqipëria ka ngjitur tre vende në renditjen e re botërore të FIFA-s, publikuar sot. Ngjitja e kombëtares kuqezi ishte e pritshme pas fitoreve 3-0 me Çekinë në kualifikueset e evropianit 2024 dhe 2-0 në miqësoren me Bullgarinë. Skuadra e Silvinjos mban tani vendin e 53-të, me 1396.83 pikë, 19.36 më tepër se muajin e kaluar,

Vazhdoni leximin →

Rrjeta pas portave për ndeshjen Shqipëri-Poloni

Shqipëria do të presë Poloninë me kapacitet maksimal. Stadiumi “Arena Kombëtare” është gati për sfidën ndërsa disa punime të rëndësishme e kanë bërë edhe më të sigurt. Sektorët pas portave janë hapur sërish plotësisht, ndërsa risia e madhe këtë herë është instalimi i rrjetave pas portave për të bllokuar sendet e hedhura nga shkallët, një praktikë

Vazhdoni leximin →