Në Angli po dashurojnë modelin gjerman: Bundesliga është e tifozëve!

Mediat britanike kanë nisur një fushatë lavdërimesh për futbollin gjerman dhe mënyrën sesi drejtohen klubet në shtetin e madh të kontinentit, ndonëse nuk mungojnë thumbat për Bajernin e Mynihut. “Deili Meil” duartroket faktin se tifozët kanë pushtetin në klubet e Bundesligës, dhe shton se dështimi i Superligës Europiane tregoi se qendrimi i Bajernit dhe i

Vazhdoni leximin →

Bisedimet për Halandin me klubet angleze në karantinë

Ndoshta Mino Raiola dhe Alf-Inge Halandi bënë një gabim në llogaritje kur zgjodhën të shkonin fillimisht në Spanjë. Dakord, Barcelona dhe Reali mund të jenë “adresat” më të tërheqëse për Erling Halandin, por ja që kemi koronavirusin ende “nëpër këmbë” dhe lajmet janë që pasi shkuan në Spanjë, ata duhet të presin për të udhëtuar

Vazhdoni leximin →

Anglia nuk e ka problem “bunkerin” shqiptar, fiton duke u stërvitur në Tiranë!

Ekipi më i mirë thuajse gjithmonë fiton. Në futboll ndoshta e ke ndonjë shans, ndryshe nga basketbolli, por për Shqipërinë u pa që ishte e pamundur ndaj njërës prej skuadrave më të forta të botës, Anglisë. Gjysmëfinalistët e Kupës së Botës dhe gjysmëfinalistët e Ligës së shkuar të Kombeve patën një epërsi të tillë cilësore ndaj kombëtares

Vazhdoni leximin →