Ski, aksident i frikshëm për norvegjezin Kilde

Momente frike për Aleksander Aamodt Kilde i cili është rrëzuar gjatë garimit në dishezën e Wengen. Skiatori norvegjez i disiplinave të skive alipine, ka pësuar një incident të frikshëm duke u transportuar menjëherë me helikopter për të marrë ndihmën e parë. Gara e Wengen është ndërprerë menjëherë ndërsa gjendja e skiatorit norvegjez nuk është srziore

Vazhdoni leximin →

Gabimet që i morën jetën Michael Schumacher-it

Një investigim gazetaresk i kryer nga reporteri gjerman Jens Gideon në emër të transmetuesit televiziv ARD nxjerr në dritë dy gabime serioze që mendohet se kanë luajtur një rol për fat keq vendimtar në shkaktimin aksidentit dhe më pas në përkeqësimin e mundshëm të gjendjes së legjendës gjermane, Michael Schumacher, i cili më 3 janar

Vazhdoni leximin →

Aksidentohet Mërgim Vojvoda

Mërgim Vojvoda aksidentohet në Torino. Mbrojtësi dardan i Torinos është përfshirë në një aksident rrugor, ku Mercedesi i tij është përplasur me një makinë Jeep në rrugën Galileo Ferraris, në kryeqendrën piemonteze. Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe nisi të hetojë për shkaqet e aksidentit, teksa media italiane raporton se makina Mercedes e Vojvodës ka

Vazhdoni leximin →

Ish-ylli i Tottenham shkatërron makinën në aksident

Marcus Edwards është përfshirë në një aksident me makinë teksa po kthehej nga stërvitja në Lisbonë me skuadrën e Sportingut. Sipas informacioneve që vijnë nga Portugalia, edhe pse aksidenti ishte i rëndë, lojtari 24-vjeçar që është rritur në Londër te Tottenham, ia ka hedhur vetëm me disa plagë të lehta. Ngjarja ka ndodhur në zonën

Vazhdoni leximin →

Balotelli kritikon mediat pas aksidentit

Mario Balotelli ka reaguar për herë të parë për aksidentin në të cilin u përfshi mbrëmjen e së enjtes në Brescia. Në një prononcim të bërë këtë të premte, Balotelli u shpreh se nuk mund ta kuptoj pse merren me aksidentin e tij kur ka shumë probleme për të shkruajtur apo folur në media. “Ka

Vazhdoni leximin →

Ekëlston fajëson Hamiltonin për aksidentin, por thot se do ta fitojë titullin!

Vështirë se mund të pritej mendim tjetër nga një njeri që vërtet është shumë iinformuar për Formula 1, duke qenë ish-pronar iaksioneve të sipërmarrjes, por që ka një problem personal me kampionin e botës, Ljuis Hamilton. Berni Ekëlstoun, veterani ishkëlqyer anglez, dha verdiktin e tij për aksidentin e Silverstounit, duke akuzuar Hamiltonin si fajtor ndaj

Vazhdoni leximin →